Konferencja WPC 2022

15 września 2022 roku rozpoczynamy cykl 1-dniowych konferencji naukowych na Wydziale Metali Nieżelaznych AGH w Krakowie, których tematyka dotyczy teorii i technologii wyciskania metali i stopów. Jest to kontynuacja konferencji „Wyciskajmy Póki Czas" zapoczątkowanej ponad 25 lat temu przez Profesora Józefa Zasadzińskiego, prekursora tego obszaru badawczego w Polsce. Chcielibyśmy, aby konferencja odbywała się co 2 lata i skupiała ludzi nauki i przemysłu oraz była forum do prezentacji wyników aktualnych badań i prac rozwojowych, jak również nowych ciekawych pomysłów, które można byłoby wdrożyć do praktyki technologicznej w niedalekiej przyszłości. Planujemy referaty wprowadzające/ proszone wygłaszane przez osoby z przemysłu i organizacji branżowych, panel zapraszanych ekspertów oraz otwarty na zgłoszenia panel młodych wyciskaczy tj. doktorantów i asystentów przed doktoratem. Studenci po wcześniejszym zgłoszeniu mają wstęp wolny. W szczególności, oczekujemy na referaty dotyczące projektowania narzędzi i parametrów technologicznych w klasycznych procesach wyciskania metali i stopów, jak również dotyczące projektowania nowych materiałów/stopów do wyciskania, czy nowych innowacyjnych procesów wyciskania.

Termin nadsyłania zgłoszeń wraz z rozszerzonym streszczeniem pracy w języku polskim i angielskim (1 strona A4) – 30.06.2022 r. na adres: lpw@agh.edu.pl

Szczegółowe informacje na temat Konferencji dostępne są na stronie Laboratorium Procesów Wyciskania AGH:

Zapraszamy serdecznie!

Materiały promocyjne, program konferencji (pdf)

zdjeciakonf