Kraków Tech Summit 2024. Tu rodzą się przyszłe legendy.

Kraków Tech Summit 2024. Tu rodzą się przyszłe legendy.

6 listopada 2024 r. w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja Kraków Tech Summit - wydarzenia poświęconego promocji i rozwojowi sektora start-upów oraz innowacji. Budując potencjał i rangę tego środowiska pragniemy uczynić Kraków sercem całego ekosystemu, gdzie innowacje spotykają się z nauką i biznesem. Wydarzenie swoim patronatem objął Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie prof. dr hab. inż. Jerzy Lis.

W Krakowie od lat rozwija się społeczność start-upowa wspierana przez środowiska biznesowe i naukowe. Kraków Tech Summit to wydarzenie, które ma stać się platformą łączącą te środowiska, zainspirować do działania, otworzyć nowe możliwości na niespotykaną dotąd w Krakowie skalę. Inicjatorami wydarzenia są organizacje, które aktywnie działają na rzecz rozwoju sektora innowacji pod Wawelem: Kraków5020, Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Kraków Miastem Startupów, Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej, Krakowski Park Technologiczny, #OMGKRK,  agencja Live Age oraz Symposium Cracoviense.  

Dla studentów i młodych innowatorów Kraków Tech Summit stwarza doskonałe warunki do zdobycia praktycznych umiejętności, które są niezbędne na rynku pracy w branży nowych technologii. Podczas paneli i warsztatów studenci będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z ekspertami, mentorami oraz przedstawicielami firm technologicznych. To okazja do poszerzenia swoich horyzontów i nawiązania cennych kontaktów w ekosystemie innowacji.

Wydarzenie stanie się platformą łączącą środowiska nauki, biznesu i technologii, co ma szczególne znaczenie dla studentów uczelni wyższych w Krakowie, którzy mogą tu zyskać nowe perspektywy na rozwój zawodowy.

Kraków Tech Summit 2024 to nie tylko przestrzeń do nawiązywania kontaktów i wymiany doświadczeń, ale także miejsce intensywnej edukacji i współpracy w kluczowych obszarach technologicznych. Podczas listopadowego wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w panelach, wykładach oraz warsztatach praktycznych w ramach głównych ścieżek tematycznych: 

  1. Sztuczna Inteligencja 
    Ścieżka tematyczna poświęcona sztucznej inteligencji (AI) to okazja do eksploracji i zrozumienia potencjału tej technologii oraz jej wpływu na przyszłość firm i rozwoju nauki. Jej celem jest budowanie interdyscyplinarnego dialogu na temat wyzwań i możliwości związanych z AI oraz kreowanie przestrzeni do wymiany pomysłów i doświadczeń w jej obszarze. Ścieżka AI to także cenne porady, rozwój umiejętności, praktyczna wiedza oraz możliwość nawiązania kontaktów w świecie sztucznej inteligencji.

  2. Green Technology
    Ścieżka Green Technology, nazywana również „szczytem klimatycznym”, łączyć będzie przedstawicieli biznesu, nauki, technologii oraz aktywizmu społecznego, koncentrując się na kwestiach ograniczenia zmian klimatycznych i redukcji śladu węglowego. W jej ramach zachęcamy do wypracowania nowych rozwiązań, nawiązywania kolejnych współprac biznesowych oraz mobilizacji społeczeństwa i instytucji do podejmowania odpowiedzialnych działań na rzecz środowiska naturalnego.

  3. Ekosystem Innowacji
    Ścieżka Ekosystem Innowacji skupia się na budowaniu sieci współpracy między różnymi interesariuszami ekosystemu start-upowego. Będzie okazją do prezentacji możliwości start-upów, skonsultowania ich z działami badań i rozwoju największych graczy na rynku, potencjalnymi inwestorami oraz instytucjami wspierającymi działalność przedsiębiorstw. Towarzyszyć jej będą interaktywne warsztaty i panele dyskusyjne, które pomogą w identyfikacji możliwości rozwoju.

  4. Start for Good
    Ten element programu pokazuje, jak wykorzystać nowoczesne pojęcie misji i wartości, by rozwijać skuteczny i sensowny biznes. Ścieżka Start for Good zaprezentuje, jak budować markę opartą na wartościach na poziomie strategii i w obszarach jej egzekucji. I jak szukać swojego miejsca w biznesie, który zmienia świat na lepsze.

Dodatkowo, podczas wydarzenia odbędzie się Hackathon Eko-Obywatel, który daje studentom szansę na zmierzenie się z wyzwaniami związanymi z ekologią oraz partycypacją obywatelską. W trakcie konferencji odbędą się także: Pitching Fight Club – dynamiczny konkurs organizowany po raz 11 przez Krakowski Park Technologiczny, w którym młode startupy prezentują swoje pomysły przed inwestorami i ekspertami – oraz KTS Way Up!, czyli przestrzeń umożliwiająca spotkania z mentorami, stworzą uczestnikom szansę na nawiązanie wartościowych relacji, zdobycie cennych wskazówek oraz prezentację swoich innowacyjnych projektów.

W ramach Kraków Tech Summit studenci będą mieli okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale także zaprezentować swoje osiągnięcia. W strefie EXPO zostanie wydzielona przestrzeń dla kół naukowych z krakowskich uczelni, które będą mogły przedstawić swoje innowacyjne projekty i badania. To możliwość, by przedstawić dorobek naukowy przed inwestorami, przedstawicielami biznesu oraz innymi uczestnikami konferencji i nawiązać cenne kontakty.

Kraków Tech Summit: 6 listopada 2024 r., Centrum Kongresowe ICE Kraków. 
Więcej informacji i rejestracja na stronie www.krakowtechsummit.com 

--- 

Organizatorami Kraków Tech Summit 2024 są: Kraków5020, Krakowska Szkoła Biznesu UEK, Kraków Miastem Startupów, Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej, Krakowski Park Technologiczny, #OMGKRK, Live Age, Symposium Cracoviense.

 

Wstecz