Sukces doktoranta WMN AGH

Doktorant Wydziału Metali Nieżelaznych AGH w Krakowie Mgr inż. Jacek Madura pracujący w ramach zespołu badawczego Laboratorium Procesów Wyciskania (lpw.agh.edu.pl) pod opieką naukową dr hab. inż. Dariusza Leśniaka, prof. AGH, zajął 3. miejsce w międzynarodowym konkursie specjalistów procesu wyciskania (sekcja doktoranci i młodzi naukowcy) „International Students Olympiad in Hot Bulk Forging and Extrusion Technologies 2021”. Konkurs przeprowadzono w kwietniu i maju 2021 roku na 54 uczelniach wyższych z 19 krajów. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu w czasie sześciu godzin przemysłowej matrycy do wyciskania profili aluminiowych w oparciu o symulacje numeryczne MES w programie QForm 3D. Prace konkursowe oceniał międzynarodowy komitet naukowców z 11 Uczelni Wyższych m.in. z University of Stuttgart, Politecnico di Torino, Bauman MSTU czy Budapest University of Technology and Economics.

Gratulacje !

Więcej informacji: https://www.qform3d.com/news/2021/07/15.