Zapraszamy Wszystkich w piątek 17 marca na ODIM'23 czyli Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej na WMN!

W ten piątek 17.03.2023 w AGH odbywa się wydarzenie „Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej", w którym bierze udział nasz Wydział. W części dopołudniowej jest ono poświęcone promocji WMN wśród młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych Huty im. T. Sendzimira, którą będziemy gościć na Wydziale w godzinach 12:00-14:00 i która zobaczy nasze pokazy/eksperymenty/urządzenia/laboratoria.

Część popołudniowa wydarzenia czyli w ten piątek w godzinach od 16:00 do 19:00 jest skierowana do Studentów, Abolwentów i Pracowników WMN oraz Waszych Rodzin. Zapraszamy zatem abyście przyszli ze swoimi dziećmi/znajomymi i wzięli udział w następujących pokazach które przygotowaliśmy dla Was (jest to formuła pikniku rodzinnego):

1. W sali 116B będą czekali na Was Krzysztof Żaba, Sandra Puchlerska i Maciej Balcerzak z pokazem pt. „Trzeci wymiar. Co to takiego? Poznaj inżynierię odwrotną, druk 3D w metalu, badania nieniszczące NDT i nie tylko!"
  2. Na 1 piętrze przed Dziekanatem Marcin Mroczkowski i Łukasz Kuczek nauczą wszystkich zainteresowanych wybijania pamiątkowych żetonów aluminiowych z wybranym logiem!
  3. Ania Kula, Piotrek Noga i Michał Waląg w labie 114A zaproszą do świata metali i stopów widzianych pod mikroskopem!
  4. Piotrek Palimąka i Michał Stępień w labie 304 będą odlewali stopione srebro do wody, a następnie pokażą skrystalizowane granule o różnych wymiarach!

Wszystkie te pokazy są skierowane do osób w każdym wieku, a więc i dla dzieci, i młodzieży, ale też osób starszych. Zapraszamy! A.Kula, S.Puchlerska, M.Walkowicz, M.Balcerzak, Ł.Kuczek, M.Mroczkowski, P.Palimąka, M.Stępień, K.Pycia

P.S Oto program wydarzenia! Zachęcamy do przejrzenia/przeczytania i spotkania z nami w ten piątek w A2!
Program ODIM 2023 (pdf)