Zmarł dr inż. Jan Jarominek

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci dr. inż. Jana Jarominka. Zmarł 24 września 2022 roku, w wieku 81 lat.

Śp. Doktor Jan Jarominek, po ukończeniu studiów w 1964 roku, całe swoje zawodowe życie związał z Akademią Górniczo-Hutniczą, z Wydziałem Metali Nieżelaznych. Był adiunktem w Katedrze Stopów Metali Nieżelaznych. Aktywnie uczestniczył w życiu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego, w działalności wydziałowego Koła SITPH oraz Stowarzyszenia Wychowanków AGH.

Jego pasją była numizmatyka. Od 1970 roku był członkiem Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego. Pełnił funkcję prezesa Oddziału w Krakowie, do 2003 roku był wiceprezesem Zarządu Głównego PTN.

Wyróżniony Złotym Krzyżem Zasługi, odznaczeniami Zasłużony Działacz Kultury i Zasłużony dla Numizmatyki oraz odznaczeniami stowarzyszeniowymi.

Żegnamy wspaniałego Kolegę, pracownika naukowego i niezwykle zasłużonego nauczyciela akademickiego. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci… Rodzinie i Bliskim przekazujemy wyrazy szczerego współczucia. Niech spoczywa w pokoju!

Dziekan i społeczność Wydziału Metali Nieżelaznych AGH

Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzy Rakowickim w Krakowie w dniu 3 października 2022 r.
Nabożeństwo żałobne w Kaplicy Cmentarnej rozpocznie się o g. 11:40.

 

Wstecz