Zmarł dr inż. Józef Zbigniew Szymański

Zmarł dr inż. Józef Zbigniew Szymański

Szanowni Państwo,

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy o śmierci dr inż. Józefa Zbigniewa Szymańskiego, Osoby niezwykle zasłużonej dla branży metali nieżelaznych w Polsce, Prezesa Honorowego SITMN, Przyjaciela naszego Wydziału, Absolwenta AGH. Zmarł 16 maja 2021 roku we Wrocławiu, w wieku 89 lat. 

Dr inż. Józef Zbigniew Szymański w latach 1998-1999 był Prezesem Zarządu Hutmen S.A. we Wrocławiu, wcześniej, w latach 1981-1998, Huty Oława w Oławie. Z ogromną pasją i zaangażowaniem współtworzył historię hutniczego ruchu stowarzyszeniowego. W latach 1983-2009  był prezesem, najpierw Oddziału Metali Nieżelaznych SITPH, a od roku 2004 – Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych. W latach 1990-2002 pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego w Polsce. Był animatorem wielu ważnych inicjatyw, wśród nich: Klubu Menedżera Przemysłu Metali Nieżelaznych (1991), Izby Gospodarczej Metali Nieżelaznych (1995), Konwentu Menedżera Seniora (2001) czy Fundacji „Przemysł Metali Nieżelaznych Przyjazny Swoim Seniorom” (2008). Zawsze szczególnie bliskie Jego sercu były sprawy naszego Wydziału, cieszyły Go wszystkie nasze sukcesy, z wieloma spośród nas pozostawał w bardzo bliskich relacjach osobistych – zawodowych i stowarzyszeniowych.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci… Rodzinie i Bliskim, wszystkim, którzy mieli okazję z Nim współpracować i cieszyć się Jego przyjaźnią przekazujemy wyrazy najgłębszego współczucia.

Tadeusz Knych
Dziekan 

Wacław Muzykiewicz
Wiceprezes SITMN

Wstecz